LAMA ENERGY získala tendr na dodávky svazu bytových družstev

image007

Energetická skupina LAMA ENERGY by mohla v budoucnu dodávat elektřinu a plyn do desítek až stovek tisíc bytů v České republice. Uspěla v tendru Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD) na dodávky energií. Pro agenturu ČTK to sdělil mluvčí LAMA ENERGY Andrej Čírtek.

Členy SČMBD je 690 družstev, které spravují téměř 700.000 bytů, tedy asi 17 procent bytů v Česku. „Potenciálně se jedná o desítky tisíc odběrných míst,“ uvedl Čírtek.

Podle ředitele metodického odboru SČMBD Martina Hanáka LAMA ENERGY v tendru uspěla díky výhodné ceně. Bytová družstva kvůli stále dražším energiím nyní často hledají možnosti levnějších dodávek. „Snaha odběratelů přejít od dosavadních regionálně dominujících dodavatelů k dodavatelům alternativním je čím dále častější,“ uvedl Hanák.

Snahu odběratelů ušetřit za energie dokazuje i fakt, že letos do konce července změnilo prodejce plynu či elektřiny již přes půl milionu odběratelů. Většinou na změnu přistupují domácnosti.

Způsoby, jak ušetřit za energie, hledají také jednotlivé radnice českých měst. Například Semily pro příští rok získaly levněji plyn pro sebe a své příspěvkové organizace na komoditní burze. Komoditní burzu pro výhodnější nákup energií začal využívat také Liberec.

LAMA ENERGY patří mezi významné tuzemské alternativní dodavatele elektřiny a plynu, kteří v posledních letech v regionech díky výhodným ceníkům berou zákazníky velkým energetickým podnikům. Skupina LAMA je specifická tím, že kromě prodeje si zajišťuje také vlastní těžbu plynu a ropy na území ČR.

Tisková zpráva ČTK