Neplatíte náhodou zbytečně vysoké účty za energie?

Neplatíte náhodou zbytečně vysoké účty za energie?

Neplatíte náhodou zbytečně vysoké účty za energie?

Mezi spotřebiteli kolují zaručené rady a tipy, jak spotřebu energií snížit a za tyto markantní položky v rodinném rozpočtu ušetřit. Jen málo z nich ale přinese významnější úsporu peněz. Existuje mnoho řešení a opatření, jak roční sumu za energie citelně snížit. Úspora může být v řádu tisíců až desetitisíců.


Zhruba tři čtvrtiny výdajů domácností za energie přijdou na vytápění a ohřev vody, ale náklady na bydlení prodražuje také voda a provoz domácích elektrospotřebičů. Nejsme-li spokojeni s výší částek na našem vyúčtování, prvním krokem bývá zavedení tradičních úsporných opatření. Začínáme obvykle tím, že teplotu v místnostech nastavíme na minimum a přioblečeme si další vrstvu oblečení, neplýtváme vodou, zbytečně nesvítíme a spotřebiče vytahujeme ze zásuvky, když je nepoužíváme. To vše jsou na začátek dobré kroky a změny k lepšímu, avšak peníze ušetřené tímto způsobem neudělají ve finanční bilanci zásadní rozdíl.

Nový dodavatel elektřiny a plynu

Ať už je to elektřina nebo plyn, obě položky tvoří významnou část útrat českých domácností. Výběrem vhodného dodavatele můžeme ušetřit ročně několik tisíc korun. Ještě předtím, než se rozhodnete pro změnu, porovnejte nabídky a vyčíslete si alespoň orientačně roční úsporu. Na webu existují srovnávače a kalkulačky plynu i elektřiny, kde si pohodlně na pár kliknutí uděláte představu o firmách a cenových nabídkách. Menší hráči na trhu často na rozdíl od velkých dodavatelů a nadnárodních společností volí osobnější přístup.

Průměrná česká domácnost tak může ušetřit až deset tisíc korun ročně, proto se vyplatí mít dobrý přehled o cenách elektřiny na trhu a včas vyměnit dodavatele. LAMA energy je ryze česká tradiční společnost se silným ekonomickým zázemím a hlavně vlastní těžební infrastrukturou. Díky tomu dokáže zákazníkům nabídnout pomocnou ruku v podobě férové nabídky tarifů. Vzhledem k tomu, že je LAMA energy součástí skupiny LAMA ENERGY GROUP, do jejíhož portfolia patří i těžební vrty ropy a zemního plynu na jižní Moravě, můžou se zákazníci spolehnout na stabilitu a spolehlivost tohoto tradičního českého dodavatele energií.

Kromě samotné ceny se zajímejte i o další smluvní podmínky, jako je například délka smlouvy. Někteří dodavatelé nabízejí výhodné ceny jen v případě podpisu smlouvy na dobu určitou. V takovém případě byste se vzdali možnosti změny společnosti po vymezenou dobu. Předčasné ukončení smlouvy by bylo provázeno neúměrnými sankcemi.

Vyberte si nejvýhodnější tarif a ušetřete za energie

Často spotřebitelé dělají tu chybu, že si vyberou levného a seriózního dodavatele, ale nezvolí odpovídající tarif či sazbu. V případě elektřiny je třeba dobré zaměřit se na tzv. distribuční sazbu, která je přidělená ke každému odběrnému místu. Distribuční sazba vždy odpovídá charakteru odběru. Je tedy jiná pro byt, kde jde elektřina na ohřev vody a osvětlení, a jiná pro dům, kde se elektřina používá i na vytápění. Rozlišujeme mezi jednotarifovými a dvoutarifovými sazbami. Dvoutarifová sazba se vyznačuje tzv. vysokým a nízkým tarifem, během něhož je elektřina levnější. Dvoutarifová sazba je vhodná zejména pro domácnosti, které používají elektřinu nejen ke svícení, ale i k ohřevu vody a vytápění.

Chci přejít k LAMA energy
Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.