Zkroťte náklady za energie a ušetřete ročně i tisíce

Zkroťte náklady za energie a ušetřete ročně i tisíce

Zkroťte náklady za energie a ušetřete ročně i tisíce

Nevěřícně kroutíte hlavou nad každým vyúčtováním elektřiny a plynu? I když šetříte, kde se dá, pořád se nemůžete doplatit? Například elektřina patří bez debat k nejdražším druhům energie. Na svícení a provozu elektrospotřebičů se dají ušetřit nemalé sumy, ale pokud elektřinou či zemním plynem nejen ohříváte vodu, ale také topíte, úspory budou se zavedením změny výrazné a vyšplhají se až do řádu tisíců ročně.

Pravidelná revize kotle či komínu

Nechat alespoň jednou do roka odborníky zkontrolovat kotel či komín a s nimi spojený odvod spalin není nadstandard, ale nutnost. Je to klíčové nejen z bezpečnostních důvodů, aby nedošlo k požáru, ale také kvůli prodloužení životnosti kotle. Před zahájením sezóny by naší pozornosti neměly uniknout ani radiátory. Ty je třeba před zimou důkladně prohlédnout a odvzdušnit. Kromě toho je také potřeba zkontrolovat ventily a měřidla a ověřit si, zda nejsou radiátory zastavěné velkými kusy nábytky či přikryty těžkými závěsy, které by bránily cirkulaci tepla po místnosti.

Termostat na správnou teplotu

Každému z nás vyhovuje jiná teplota v místnosti. Platí ale, že by nemělo docházet k přetápění, kdy je teplota v místnosti příliš vysoká a vzduch má nižší vlhkost. Obzvláště v pokojích určených ke spánku by měla být teplota o něco nižší, a to zhruba kolem 18 °C. Pokud jste zvyklí topit na vyšší teploty a topení nyní stáhnete, pak věřte, že snížením teploty v bytě byť o jeden stupeň Celsia lze ušetřit až šest procent nákladů za topení. Platí, že každý ušetřený stupeň na vytápění dělá čtyři až šest procent nákladů za topení.

Udržovat nastavenou teplotu v místnosti vám pomohou termostatické ventily. Ventil dokáže rychle reagovat na změnu teploty vzduchu ve svém okolí. Jestliže je tato teplota vyšší než nastavená, ventil sám přivírá přívod vody do radiátoru. Termostatické ventily dokážou ušetřit pět až deset procent tepla. Investice do ventilů se pohybují v řádech několika stokorun, náklady se vám tedy vrátí brzy zpět.

Pokud svědomitě zhasínáte v místnostech, kde nepobýváte, termostat bráníte před zimomřivými členy domácnosti a klasické žárovky jste dávno vyměnili za úsporné ledky, leč kýžená úspora financí se stále nedostavila, zvažte změnu tarifu nebo rovnou dodavatele. Cena elektřiny už dávno není určena monopolem a vy si můžete vybírat z nabídky konkurenčních poskytovatelů na trhu. Co taková změna obnáší a jak přiškrtit výdaje za energie?

Energie za férovou a transparentní cenu

Cena energií už dávno není určena monopolem a vy si můžete vybírat z nabídky konkurenčních poskytovatelů na trhu. Větší množství firem na energetickém trhu znamená větší cenovou variabilitu. To znamená, že běžný uživatel může ušetřit nemalé peníze, když vymění dražšího poskytovatele za levnějšího. Průměrná česká domácnost tak může ušetřit až deset tisíc korun ročně, proto se vyplatí mít dobrý přehled o cenách elektřiny na trhu a včas vyměnit dodavatele. LAMA energy je ryze česká tradiční společnost se silným ekonomickým zázemím a vlastní těžební infrastrukturou. Vzhledem k tomu, že je součástí skupiny LAMA ENERGY GROUP, do jejíhož portfolia patří i těžební vrty ropy a zemního plynu na jižní Moravě, můžou se zákazníci spolehnout na stabilitu a spolehlivost tohoto tradičního českého dodavatele energií.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.