Změna dodavatele energií krok za krokem

Změna dodavatele energií krok za krokem

Změna dodavatele energií krok za krokem

Na začátku každé topné sezóny se plynoměry i elektroměry roztáčejí na plné obrátky. V závislosti na roční spotřebě je možné celkové platby za elektřinu a plyn snížit řádově o stovky až tisíce korun ročně, stačí zvolit levnějšího dodavatele. Provést tuto změnu není administrativně nijak náročné, ovšem je třeba počítat s danými lhůtami a termíny, které je třeba dodržet.

Většina odběratelů se rozhodne pro změnu dodavatele energií v momentě, kdy chce ušetřit na platbách za elektřinu či plyn nebo není spokojena se zákaznickým servisem stávající společnosti. Ušetřené částky se pohybují v řádu až tisíců ročně – nejvíce se projeví v topné sezóně, kdy se spotřebuje nejvíce energie.


Měnit dodavatele je dnes už běžné

Cena energií už dávno není určena monopolem a vy si můžete vybírat z nabídky konkurenčních poskytovatelů na trhu. Od roku 2006 mají odběratelé energií možnost svobodně vybírat z konkurenčních nabídek a zvolit si tak svého dodavatele. Této možnosti využívá čím dále více domácností. Zvláště poslední dobou se zdá, že mnozí dodavatelé energií mezi sebou opět vyhlásili cenovou válku a snaží se bojovat o zákazníka hlavně pomocí levných tarifů a dalších výhod.

Co se týče spotřeby a úspor, platí zde přímá úměra. Čím více elektřiny spotřebujete, tím více se nabídky operátorů liší a tím více můžete ušetřit. Na změně dodavatele tak nejvíce vydělají domácnosti, které využívají elektřinu pro vytápění. Pokud elektřinu nepoužíváte na vytápění, úspora bude nižší, ovšem ne zanedbatelná. Abyste nemuseli složitě propočítávat případné úspory, využijte komplexní online kalkulačku. Jednoduše zjistíte, jak se liší nabídky dodavatelů elektřiny na trhu a kolik můžete při své spotřebě ušetřit.

Jak ušetřit s LAMA energy

Jak na změnu dodavatele?

Větší část administrativy půjde za vaším novým dodavatelem, ovšem je nutné podniknout první kroky z vlastní iniciativy. Navštivte stránky nového dodavatele a vyplňte příslušné formuláře. Jde především o smlouvu o dodávkách elektřiny a plnou moc opravňující vámi vybraného dodavatele jednat vaším jménem i ve věci výpovědi stávajícímu dodavateli. Je potřeba dát si pozor na výpovědní lhůtu, kterou jste vázáni k současnému dodavateli. V případě jejího nedodržení by vás čekaly sankční poplatky.

Chci pomoct s přechodem

Udělejte změnu a vsaďte na tuzemského dodavatele

LAMA energy je tradiční a spolehlivý dodavatel elektřiny a zemního plynu, který působí na českém trhu již od jeho vzniku 1. dubna 2007, kdy došlo k liberalizaci odvětví. Na rozdíl od jiných společností LAMA energy garantuje domácnostem vždy levnější cenu plynu a elektřiny než dominantní dodavatelé v regionu. Tato cena je dlouhodobě udržitelná díky vlastní těžbě plynu na jižní Moravě a výhodným nákupům na energetické burze.

Přechod k novému dodavateli je v tomto případě bezstarostný a snadný. Stačí vyplnit jednoduchý formulář na webu a zanechat na sebe telefonní číslo nebo e-mail. Ozve se vám odborně proškolený personál a probere s vámi, kde byste mohli ušetřit a jak velká by zhruba byla vaše úspora.

Chci přejít k LAMA energy
Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.