Aktuality

Domací největší žrouti energie

Platíte o dost vyšší inkaso než sousedi, přitom je vás doma stejně? Přestože nelze srovnávat dvě různé domácnosti, důvod je možná jediný: na rozdíl od sousedů neumíte šetřit. Nemalý podíl na SIPO tvoří i elektřina. Zkuste odhalit největšího viníka.

10 tipů, jak ušetřit v domácnosti

 1. Pokud kupujete novou chladničku (nebo máte možnost ji přesunout), dejte si pozor na její umístění a postavte ji dál od jakéhokoliv zdroje tepla: sporáku, trouby či topení.
 2. Pokud se ve vaší ledničce či mrazáku drží námraza, pryč s ní. Každé 3 mm námrazy mohou zvýšit spotřebu elektřiny až
  o 75 %!
 3. Správná teplota v lednici je základ, nižší teplota = větší spotřeba energie (optimální teplota v chladicí části je +4 až 6 °C, v mrazáku –18 °C).
 4. Nenechávejte lednici dlouho otevřenou (moderní chladničky vás na nedovřená dvířka mohou upozornit).
 5. Pračku, myčku nebo sušičku zapínejte jen tehdy, když je dostatečně naplněná.
 6. Při vaření používejte pokličku, celý proces tím urychlíte.
 7. Rychlovarná konvice je v případě, že potřebujete uvařit vodu např. na těstoviny, mnohem efektivnější. Nezapomínejte na to.
 8. Pečete velkou dávku cukroví a máte zabráno více plechů? Využijte horkovzdušnou funkci vaší trouby!
 9. Zbytkové teplo vám taky může ušetřit pár kaček. Stačí vypnout troubu či sporák několik minut před koncem vaření/pečení.
 10. Pohotovostní režim vám „sežere“ i stovky ročně. Přístroje, které zrovna nepoužíváte (televize, set-top box, tiskárna, mikrovlnka, nabíječka), tedy raději vypněte tlačítkem „off“ nebo je raději odpojte rovnou ze zásuvky.

Nechte nám na sebe kontakt

Lama poradí

Chcete přejít k LAMĚ z pohodlí domova?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama service

Poskytuje komplexní energetické služby, provoz a servis zdrojů elektřiny a tepla, rekonstrukce a výstavbu nových zdrojů.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.