Příběh o LAMA energy

LAMA energy je tradiční český dodavatel energií, který působí na českém trhu již od svého vzniku 1. 4. 2007, kdy došlo k liberalizaci odvětví. Pod tehdejším jménem LAMA INVESTMENTS začala společnost dodávat plyn velkoodběratelům a od roku 2009 i domácnostem pod značkou levnyplyn.cz. Od června 2011 LAMA energy rozšiřuje své portfolio i na dodávky elektřiny a expanduje na trh na Slovensku.

Na rozdíl od jednoúčelových firem, které pouze přeprodávají energetické komodity, LAMA energy je součástí firemní skupiny LAMA ENERGY GROUP (LEG) s vlastní těžbou ropy a plynu z jižní Moravy. Plyn těžený v rámci skupiny LEG pokrývá potřebu zákazníků LAMA energy z jedné pětiny.  

Díky tomu je LAMA energy do značné míry nezávislá na výkyvech trhu. I v současném vysoce konkurenčním prostředí LAMA energy zvyšuje objem dodávek. Mezi odběratele LAMA energy patří významné průmyslové podniky, teplárny, nemocnice i úřady.

LAMA energy si zakládá na férovém jednání se zákazníky ze segmentu velkoodběratelů i maloodběratelů. Smluvní podmínky neobsahují žádné skryté provize a poplatky spojené s uzavřením či vypovězením smlouvy.

Úspěch u zákazníků a poctivá práce přináší LAMA energy výborné ekonomické výsledky, a tedy stabilitu a jistotu pro zákazníky. Konsolidované výnosy skupiny LEG přesáhly 18 miliard Kč a ukazatel EBITDA činil 792 milionů Kč (údaje za rok 2015).

Historie LAMA energy

2007
2009
2011
2015
2021

2007

Založení

První dodávky plynu velkoodběratelům.

2009

levnyplyn.cz

První dodávky plynu domácnostem.

2011

Elektřina

Rozšíření portfolia o dodávky elektřiny.

Slovensko

Expandujeme na Slovensko a začínáme první dodávky plynu.

2015

LAMA ENERGY GROUP

Konsolidované výnosy skupiny LEG přesáhly 18 miliard Kč a ukazatel EBITDA činil 792 milionů Kč

2021

Nárůst

Počet odběrných míst elektřiny a plynu do konce roku bude do 100 tisíc.


Jsme součástí skupiny LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Tradiční český dodavatel levného plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

Staráme se o 100% kondici Vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

V našem portfoliu najdete řešení pro komunitní energetiku, energetický management, dispečerské řízení a nabízíme i software řešení pro docházkový systém.

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exklusivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.