Aktuality

Chytré rady, jak zatočit s vysokými účty za elektřinu

Není snad jediná domácnost v Česku, která by na svých zálohách či fakturách za elektřinu nepocítila dramaticky rostoucí ceny za tuto komoditu. A komu ještě vyúčtování nedorazilo, toho to čeká v brzké době. Platby za elektřinu představují kvůli současné krizi často neadekvátní zátěž pro rodinný rozpočet. Jak postupovat, aby elektrická energie zcela neovládla vaše výdaje a neochromila vaši platební schopnost?

Elektřina je pro provoz domácnosti naprosto nezbytná. Je však otázka, jak dobře s ní umíte hospodařit. Úspory se totiž dají najít všude – šetření energiemi může mít různou podobu. Nabízí se v zásadě dvě cesty s tím, že ideální je kombinace obojího. První je velká změna v nastavení domácí spotřeby, druhý přístup je spíš o udělání více dílčích změn. Vyměňte v domácnosti největší žrouty energie, podívejte se na způsob vytápění a informujte se o alternativních zdrojích.

Jak ušetřit na vytápění v domě?

Zastaralý elektrokotel může spotřebovávat více energie, než bychom rádi. Zvážit také můžete zapojení alternativních zdrojů elektrické energie, ale i vytápění. Jedním z netradičních, avšak velmi účinných přístupů je vytápění skrze klimatizaci, které může vyjít překvapivě výhodně. Další možností je montáž domácí fotovoltaické elektrárny nebo změna elektrokotle za tepelné čerpadlo. V každém případě platí, že změna způsobu vytápění v domě je nákladnou záležitostí, zvláště rozhodnete-li se pro fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo. Vzhledem ke stoupajícím cenám elektřiny se vyplatí jít do rekonstrukce co nejdříve – zvažte možnost financování hypotékou.

Energožrouti

V každé moderní domácnost se najde spousta elektrospotřebičů, které neustále odčerpávají elektrickou energii. Mezi největší žrouty patří elektrokotel, bojler na teplou vodu, lednice, mrazák a pračka. U těchto elektro spotřebičů se vyplatí provést kontrolu pomocí měřiče elektrické energie a zjistit, kolik skutečně spotřebovávají – a případně je rovnou vyměnit za novější, úspornější modely. Velkou měrou lze ušetřit pomocí fotovoltaické elektrárny.

Končí vám smlouva s dodavatelem?

Před vypršením platnosti smlouvy s dodavatelem elektrické energie je vždy ideální zmapovat si trh. Zjistit jaké jsou aktuální nabídky a nechat si předložit nabídku i od stávajícího dodavatele. Ten to většinou udělá automaticky. S tím, co nabízí konkurence, pomůžou různé praktické online kalkulačky. Nikam nemusíte chodit, nic neřešíte, jen naťukáte do formuláře několik údajů, které najdete v posledním vyúčtování.

LAMA Energy je ryze česká tradiční společnost se silným ekonomickým zázemím a hlavně vlastní těžební infrastrukturou. Díky tomu dokáže zákazníkům nabídnout pomocnou ruku v podobě férové nabídky tarifů. Vzhledem k tomu, že je LAMA energy součástí skupiny LAMA ENERGY GROUP, do jejíhož portfolia patří i těžební vrty ropy a zemního plynu na jižní Moravě, můžou se zákazníci spolehnout na stabilitu a spolehlivost tradičního českého dodavatele energií.

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.