Zima nás ještě neopouští. Zmrazte i své výdaje na domácnost

Zima nás ještě neopouští. Zmrazte i své výdaje na domácnost

Zima nás ještě neopouští. Zmrazte i své výdaje na domácnost

Březen zpravidla bývá po hubených lednových a únorových týdnech prvním měsícem, kdy se nám konečně daří stabilizovat rodinný rozpočet, citelně zasažený vánočními útratami a masivními výprodeji. Pracně dosažený balanc v příjmech a výdajích není lehké udržet, ale když víte, kde a jak se dá rozumně ušetřit, žádná věda to není. Přinášíme inspiraci, jak vašemu rozpočtu přilepšit před blížícím se jarem.

Úspora energií za vytápění

Teploty kolem nuly nás potrápí i na začátku března. Dá se tedy očekávat, že bude třeba přitápět, abychom si doma zajistili dostatečné teplo. Topná sezóna je v plném proudu, což sice znamená vyšší výdaje za energie, ale také spoustu možností, jak ušetřit, příp. efektivně nakládat s vynaloženými penězi. Snižovat spotřebu tepla můžete například tím, že si osvojíte řadu dílčích úsporných návyků, které v konečném součtu povedou k nemalým úsporám.

V zimě větrejte krátce a intenzivně, abyste si z domova neodčerpávali teplo. Hlídejte si, abyste nepřetápěli místnosti, jež využíváte jen minimálně. Obecně není vhodné přetápět všechny místnosti v bytě – každý stupeň nad 20 °C zvýší spotřebu energie o 6 %. Mnozí z nás dělají tu chybu, že topení v době nepřítomnosti v bytě úplně vypínají. Stěny zbytečně chladnou a trvá pak delší dobu, než se místnost vytopí na přijatelnou teplotu. Topení také pravidelně odvzdušňujte. Vzduch v soustavě může zvýšit spotřebu až o čtvrtinu.

Je také důležité co nejvíc zamezit únikům tepla, ke kterým nejčastěji dochází skrze okna nebo balkonové dveře. Pokud zjistíte, že oknem profukuje, ihned jej utěsněte. Použít můžete cokoli, stačí jednoduché textilní těsnění za pár korun koupené v obchodě. Dávejte také pozor, aby závěsy nezakrývaly topení a teplo mohlo volně směřovat do místnosti. Radiátory nikdy nezastavujte nábytkem a snažte se na nich nesušit prádlo, na to si raději pořiďte sušák.

Kromě úsporných opatření se dá značná suma ušetřit správným nastavením distribuční sazby elektřiny nebo snížením plateb přechodem k levnějšímu dodavateli energie. Konkurence mezi dodavateli elektřiny nebo plynu je obrovská, na tuzemském trhu působí desítky dodavatelů. 

LAMA energy je ryze česká tradiční společnost se silným ekonomickým zázemím a hlavně vlastní těžební infrastrukturou. Díky tomu dokáže zákazníkům nabídnout pomocnou ruku v podobě férové nabídky tarifů. Vzhledem k tomu, že je LAMA energy součástí skupiny LAMA ENERGY GROUP, do jejíhož portfolia patří i těžební vrty ropy a zemního plynu na jižní Moravě, můžou se zákazníci spolehnout na stabilitu a spolehlivost tradičního českého dodavatele energií.

Severská inspirace

Důležitou roli hrají i zdánlivé maličkosti, jako je třeba výběr barev v interiéru. Teplé odstíny, jako je třeba hnědá, žlutá či oranžová, zvyšují u člověka pocit tepla v místnosti hned o několik stupínků. Inspirovat se můžete také skandinávskými zeměmi, kde jsou na všudypřítomný chlad zvyklí. Doma si netopí na maximum, ale jen na nezbytnou teplotu a k teplu si dopomáhají použitím dek a teplých přikrývek. Stejně tak je běžné doma mít na sobě oblečené dvě vrstvy oblečení. Pokud doma neradi chodíte ve svetru, vsaďte na různé přikrývky. Kromě praktické funkce poslouží jako skvělé oživení interiéru.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.