Režim DPI je pro mnohé odběratele energií likvidační, co je potřeba udělat pro přestup?

Režim DPI je pro mnohé odběratele energií likvidační, co je potřeba udělat pro přestup?

Režim DPI je pro mnohé odběratele energií likvidační, co je potřeba udělat pro přestup?

Je to skoro dva měsíce, co jeden z českých alternativních dodavatelů energií oznámil ukončení dodávek elektřiny a plynu na českém energetickém trhu. Prakticky přes noc se tak necelý milion obyvatel ocitl v režimu dodavatele poslední instance, ve kterém se platí i několikanásobně dražší zálohy, než je obvyklé. Mnoho rodin týdny čelilo a nadále čelí finančním potížím, přechod na standardní smlouvu je jediným řešením.

A to i přesto, že se na začátku listopadu Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Energetickým regulačním úřadem dohodlo s dodavateli poslední instance na snížení záloh pro klienty na 50 % v listopadu a 40 % v prosinci. Od ledna se však vrací výše záloh na původní částky, ty mohou navíc ještě narůst.

Je tak v zájmu odběratelů padlého dodavatele, aby se do standardního režimu dostali co nejdříve. Podle statistik tak doposud učinily skoro dvě třetiny původních klientů, stovky tisíc odběratelů však nadále zůstávají v režimu DPI. A vzhledem k tomu, že přechod může trvat tři týdny až měsíc, od ledna si tito zákazníci opět připlatí.

Je totiž třeba počítat se zvýšeným zájmem u ostatních českých dodavatelů energií, kteří aktuálně dělají vše možné i nemožné, aby odbavili masivní příliv nových klientů. Zákazníci hledající nového dodavatele teď častěji než kdy dříve zažívají pravé byrokratické peklo, a to jen za předpokladu, že se vůbec dovolají na zákaznickou linku. Nevídaný zájem o uzavření smlouvy poslední týdny eviduje i český dodavatel energií LAMA Energy. Ten však pro zájemce zřídil online formulář pro přechod z režimu DPI, který by měl celý proces podstatně zjednodušit zrychlit a měl by ulevit přetížené lince zákaznické podpory.

Ve formuláři si stačí vybrat vyhovující tarif, vyplnit základní údaje jako jméno, adresu a kontakt a zvolit způsob platby. K ruce si také vezměte poslední vyúčtování stávajícího dodavatele, které vám podstatně usnadní vyplnění údajů o doposud odebíraném plynu a elektřině. Následně poptávku jedním kliknutím odešlete a pak už vám na uvedený e-mail přijde návrh smlouvy spolu s plnou mocí. Smlouvu lze podepsat online díky elektronickému podpisu. Po ověření totožnosti a podepsání se automaticky stanete klientem LAMA Energy, na e-mail obdržíte potvrzení a smlouvu.

V novém režimu se ocitnete obvykle do tří týdnů, je ale třeba počítat s předvánoční špičkou, která může některé lhůty prodloužit. Ideálně tak začněte jednat ihned, ať se vyhnete drahým lednovým zálohám.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.