Konec topné sezony je tu, ideální čas na změnu dodavatele energií

Konec topné sezony je tu, ideální čas na změnu dodavatele energií

Konec topné sezony je tu, ideální čas na změnu dodavatele energií

květen je oficiální datum, kdy v České republice končí topná sezona. To je však podmíněno i vývojem počasí a podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu je možné ukončit topnou sezonu tehdy, když teplota venku vystoupá nad 13 °C dva po sobě jdoucí dny. Mnozí však mají radiátory stažené na minimum již nyní a nelze se tak divit, že je změna dodavatele energií to poslední, co mají lidé aktuálně na mysli.

Přesto nedoporučujeme tento úkon ignorovat. Samotná změna dodavatele totiž může trvat i několik měsíců a chcete-li od září již topit pod taktovkou někoho jiného, je nyní nejvyšší čas na to, abyste podnikli potřebné kroky. Svobodně změnit svého dodavatele přitom obyvatelé České republiky nemohli vždycky, je to možné až od roku 2006.

Krok za krokem k bezstarostnému přechodu

Při samotné změně je však nutné si nejprve ověřit smluvní podmínky závazku u stávajícího dodavatele, nejvíce by vás měla zajímat výpovědní lhůta u smlouvy na dobu neurčitou nebo datum ukončení smluvního závazku u smluv na dobu určitou. Důležité je také dodržet způsob ukončení smlouvy, případně další náležitosti. Ale nepanikařte, byrokracie na vás v běžném životě čeká všude, a s těmito kroky vám většinou ochotně pomůže nový dodavatel energií.

S přechodem je svým novým klientům maximálně nápomocný tradiční český dodavatel energií LAMA energy, který na tuzemském trhu působí již od roku 2007. Ten za nové klienty přebírá veškerou administrativu a s vypovězením smlouvy je maximálně nápomocný. Nespornou výhodou LAMA energy je fakt, že spadá pod LAMA ENERGY GROUP, která disponuje vlastní těžbou ropy a plynu na jižní Moravě. Plyn těžený v rámci této skupiny tak pokrývá potřebu zákazníků z jedné pětiny a díky tomu je společnost do velké míry nezávislá na výkyvech trhu. Domácí těžba tak ovlivňuje zejména ceny plynu, který LAMA energy nabízí vždy levněji než dominantní dodavatelé v regionech.

Ušetřete na plynu a užijte si další výhody

Pro klienty má LAMA několik výhodných tarifů, a tak si lze vybrat přesně takový, který odpovídá vaší individuální spotřebě. Díky nízkým cenám však můžete na plynu ušetřit necelých 6000 Kč za dva roky. Kromě nízké ceny na vás čekají další výhody a nemusíte se obávat žádných skrytých poplatků a neférových podmínek.

Pro přechod k LAMA energy je potřeba vyplnit své kontaktní údaje v jednoduchém formuláři na webových stránkách společnosti. Následně se vám ozve specialista ze společnosti a společně proberete další detaily. K tomuto rozhovoru mějte k dispozici informace o smlouvě u stávajícího dodavatele. Dále se už nemusíte o nic strachovat, společnost vám s celým procesem bude maximálně nápomocná, a obávaný přechod od jednoho dodavatele ke druhému nebude ani zdaleka tak náročný, jak se říká.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.