Jak na přepis energií snadno a rychle krok za krokem

Jak na přepis energií snadno a rychle krok za krokem

Jak na přepis energií snadno a rychle krok za krokem

Přepis energií na nového majitele může být velice snadný – ovšem za předpokladu, že všechny zúčastněné strany komunikují a spolupracují. V době elektronické je tento úkon možné vyřídit z pohodlí gauče a může to být akce v důsledku na pár minut. Jak to vlastně celé funguje?

Přepis energií se týká zpravidla tehdy, když dochází ke změně majitele či nájemce v bytě. Nevyhnete se mu při stěhování, koupi nového bytu či domu, změně pronájmu či v takových krajních případech, jako je úmrtí osoby, která je měla na sebe napsané. Nejjednodušeji přepis probíhá, pokud zůstává dodavatel energií stejný – v tomto případě jde o tzv. přepis odběrného místa, které trvá maximálně dva týdny. Pokud je přepis energií spojen se změnou dodavatele, je to zpravidla proces na měsíc, proto je dobré důkladně se na něj připravit. Ještě než se rozhodnete pro konkrétního nového dodavatele energií, doporučujeme udělat si malý nezávislý průzkum trhu a porovnat nabídky zavedených i menších dodavatelů ve vašem regionu. Zabere to s využitím internetových kalkulaček pár minut a vy tak budete mít jistotu, že nebude dlouhodobě platit víc, než je nutné. 

Pokud chcete mít kvalitní a levné dodávky energií, dopřejte si kvalitu služeb a jistotu od tradičního českého dodavatele. LAMA energy dodává domácnostem elektřinu za výhodnou cenu již od roku 2012. Část dodávek navíc pokrývá ze svých zdrojů v České republice, a tak je levnější oproti dominantním dodavatelům a zároveň odolnější vůči výkyvům na trhu. Díky vlastní těžbě na jižní Moravě dodává LAMA energy od roku 2009 domácnostem i zemní plyn.

Jak probíhá celý proces a jaké dokumenty si připravit

Většina dodavatelů už dnes nabízí možnost vyřídit tento úkon elektronicky, takže kvůli tomu není potřeba obíhat kamenné pobočky. Je ale potřeba si připravit pár dokumentů, které vám celý proces usnadní. Může to být elektronická kopie žádosti o převod odběru nebo žádosti o ukončení smlouvy u původního odběratele. Dodavatel také může chtít vidět doklad o vlastnictví či pronájmu – zkrátka cokoli, co dokládá váš vztah k odběrnému místu. Někdy je potřeba také plná moc pronajímatele nebo plná moc k vyřízení dokumentů za původního majitele. Pokud dojde k úmrtní, je třeba doložit úmrtní list – ten je ale možné nahradit také čestným prohlášením. Požadován bývá také předávací protokol, ve kterém stvrdí původní a nový odběratel stav elektroměru či plynoměru.

Není třeba se přepisu obávat, je to poměrně jednoduchý úkon a ve většině případů se obejde bez komplikací. Je to věc dohody všech angažovaných stran. Pokud například původní majitel nechce ni vyřizovat, stačí, aby vypsal plnou moc pro nového majitele, který celou administrativu vezme na sebe. Koupě nebo pronájem nového bytu můžete navíc vzít jako jedinečnou příležitost dobře si nastavit hospodaření s energiemi z dlouhodobého hlediska, abyste maximálně ušetřili.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.