Dražší energie nutí domácnosti k větší soběstačnosti

Dražší energie nutí domácnosti k větší soběstačnosti

Dražší energie nutí domácnosti k větší soběstačnosti

Dražší energie nutí domácnosti k větší soběstačnosti

Plošné zdražování energií není žádnou novinkou a vyšší náklady trápí nejen domácnosti, ale i firmy, jejichž účty za elektřinu a plyn jsou mnohdy v řádech statisíců. Odborníci přitom nepředvídají, že by se ceny v brzké době vrátily na původní úroveň, a čím dál více lidí tak hledá způsob, jak být energeticky více soběstační.

Z dlouhodobého hlediska je totiž energetická soběstačnost jednou z mála odpovědí, které dávají smysl. A vysoké pořizovací náklady už nejsou tak odstrašující. Ve srovnání s ročními náklady, které na energie vynaložíme, se dokonce mohou zdát zanedbatelné.

Vyšší zájem o moderní a efektivní technologie, které zajistí větší energetickou soběstačnost jednotlivých domácností, potvrzují i zástupci LAMA home, nejmladší divize českého energetického holdingu LAMA ENERGY GROUP.

Zvýšila se poptávka po zřízení podlahového topení, systémů zajišťujících rekuperaci a zejména po vlastních fotovoltaických elektrárnách. Častěji také lidé vyhledávají komplexní technologické řešení na míru. To na trh nově přináší i LAMA, u které mohou zákazníci nechat naplánovat a následně zrealizovat vše, od plynu a elektřiny přes klimatizaci až po SMART home koncept.

Moderní a efektivní dům, který se v budoucnu dovede přizpůsobit novým trendům a technologickým inovacím, totiž v následujících letech bude šetřit nejen starosti a čas, ale především peníze. Na mnoho projektů je navíc možné získat dotace. Například o dotaci na fotovoltaiku mohou žádat všichni majitelé a stavebníci rodinných domů, nabyvatelé nových rodinných domů a dokonce i rekreační objekty, které však podléhají podmínce, že v nich má daná osoba trvalý pobyt alespoň po dobu dvou let. Teoreticky si tak fotovoltaiku lze nechat zřídit i na chatu.

Díky dotacím lze pokrýt až 50 % nákladů na pořízení fotovoltaiky, částku lze ovšem zvýšit kombinací s dalšími možnostmi, jako je například domácí dobíjecí stanice. Byrokracii a papírování si ovšem většinou bere na svá bedra společnost, na kterou se zájemci o fotovoltaiku obrátí. A pokud tomu tak není, je vhodnější zvážit dodavatele, který žadatelům s vyřízením pomůže.

Tutu službu nabízí i LAMA energy, která svým klientům nabízí kompletní realizaci všeho jako jednoho celku. Vše je zároveň navázané na aktuální legislativu. A co vlastně fotovoltaika je a jak funguje?

Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaika vyrábí elektřinu ze slunečního záření, obsahuje panely zahrnující  fotovoltaické články, což jsou plošné polovodičové diody. Jakmile sluneční paprsky dopadnou na článek, vznikne uvnitř fotoelektrický jev a dojde ke vzniku elektrického proudu. Nevyužitou elektřinu lze zároveň skladovat, a to díky tzv. tepelným zásobníkům nebo díky bateriovému systému. Někteří dodavatelé energií navíc nevyužitou elektřinu odkupují zpět.

Z dlouhodobého hlediska je fotovoltaika dlouhodobě úspornější a především vede k větší energetické soběstačnosti. Obvykle se uvádí návratnost 7-10 let, některé domácnosti však dosáhnou plné návratnosti již za pět let.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám na sebe kontakt

Lama poradí

Chcete přejít k LAMĚ z pohodlí domova?

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama service

Poskytuje komplexní energetické služby, provoz a servis zdrojů elektřiny a tepla, rekonstrukce a výstavbu nových zdrojů.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.