Ceny energií lze fixovat jen na měsíc

Ceny energií lze fixovat jen na měsíc

Ceny energií lze fixovat jen na měsíc

Ceny energií jdou pomalu dolů. Většina odběratelů má nyní nastavené ceníky pod vládou stanoveným stropem a znovu je tak prostor pro změnu dodavatele. To může nejvíce zajímat ty, kterým v následujících měsících vyprší smlouva o dodávce energií. Jaký ale zvolit tarif? A vyplatí se fixovat na delší dobu?

Problematika fixace ceny energií je nyní více aktuální než kdy jindy. Vývoj trhu s energiemi lze těžko predikovat, ostatně ani na loňský výkyv nebyl nikdo připraven. Správné rozhodnutí o délce smlouvy a fixace přitom může výrazně ovlivnit rodinný rozpočet. A na tom, jak se ceny budou vyvíjet, se nyní neshodnou ani energetičtí experti.

S novým tarifem bez závazku proto přichází český dodavatel energií LAMA energy. Ten aktuálně nabízí tarif pro zákazníky s dobou fixace na 1 měsíc a smlouvou na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 30 dnů. Noví zákazníci od dodavatele navíc budou mít přístup k internetové televizi Telly na rok zdarma. „Chceme tímto krokem oslovit ty, kteří se bojí udělat rozhodnutí, které je ovlivní na několik následujících let. S tímto tarifem to funguje tak, že je vždy na konci měsíce zveřejněna cena energií na následující měsíc. Podle toho se zákazník může svobodně rozhodnout, zda si ponechá tarif bez závazku nebo vybere jiný produkt. Výpovědní lhůta je 30 dnů,“ uvádí Jakub Tobiáš z LAMA energy.

Jak změnit dodavatele

Změna dodavatele je v České republice jednoduchá a většina dodavatelů, LAMA energy nevyjímaje, nabízí plnou podporu při přechodu k jinému dodavateli energií. Je si však potřeba pohlídat smluvní závazek u stávajícího dodavatele. „Vždy byste měli vědět nejen datum, do kdy je smlouva platná, ale také výpovědní lhůtu. Ta je nejčastěji tři měsíce. Pokud ji prošvihnete, od dodavatele už jen tak odejít nemůžete. Za předčasné vypovězení smlouvy jsou často účtovány penále,“ doplňuje Tobiáš.

Přejít lze u většiny dodavatelů online. U LAMA energy stačí vyplnit poptávku na webu a energetický specialista se zákazníkovi ozve s nabídkou a seznámí ho s potřebnými kroky pro změnu dodavatele. „Novým zákazníkům poskytujeme plnou administrativní podporu. Proces přechodu jim chceme co nejvíce zjednodušit. Stejně tak přistupujeme i ke stávajícím zákazníkům, kteří mají veškeré informace dostupné 24/7 v jejich zákaznickém portálu,“ říká Jakub Tobiáš.

LAMA energy

Dodavatel energií LAMA energy je součástí energetického holdingu LAMA ENERGY GROUP. Jeho hlavní výhodou je vlastní těžba plynu na Moravě, která poskytuje určitou míru ochrany před výkyvy cen na burze. Aktuálně má společnost více než 55 tisíc zákazníků, energie do českých domácností dodává již od roku 2007.

Zpět na výpis novinek

Nechte nám
na sebe kontakt

Lama energy

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Máte dotaz?

Zavolejte nám nebo napište!

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikání jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a Severní Ameriku.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a velkoodběratele.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, těžbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama Energy

Tradiční český dodavatel levnéhé plynu a elektřiny pro domácnosti, podnikatele i velkoodběratele, který má výhodu ve vlastní těžbě plynu na jižní Moravě.

LAMA kominictvi

Staráme se o 100% kondici vašich komínů. Provádíme pravidelné kontroly a čištění komínů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Manlomka

Manlomka je chráněná dílna, která byla založena v roce 2008. Zaměřuje se na výrobní, rukodělné práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.