Díky změně dodavatele energií můžete výrazně snížit měsíční náklady

Depositphotos 2449748 l 2015

Přestože je topná sezona skoro u konce a mnozí z vás tak ponechávají přemýšlení o změně dodavatele energií na další období, neuškodí začít konat již nyní. Změna dodavatele totiž nějakou dobu trvá. Co všechno obnáší a kolik můžete díky tomuto kroku měsíčně ušetřit?

 

Byrokratický strašák

Změna dodavatele je pro Čechy obávaným krokem, který mají spojený s horou byrokracie a věčným obvoláváním nového i starého dodavatele. Celý proces je navíc zdlouhavý a zabere řádově několik týdnů, nehledě na dlouhou výpovědní lhůtu, která většině lidí vezme vítr z plachet již na samém začátku. Změnu ovšem spoustu lidí paradoxně nepodstupuje i proto, že v tom nevidí žádný velký význam a v nabídce trhu se ztrácí.

 

Díky změně dodavatele lze přitom ušetřit tisíce ročně. Alespoň to vyplývá z údajů tradičního dodavatele energií LAMA energy, který novým zákazníkům slibuje ušetřit až 13 000 během dvou let. Těchto úspor dosahuje LAMA energy hlavně díky vlastní těžbě ropy a plynu z jižní Moravy, což ji dělá do značné míry nezávislou na výkyvech trhu. Tento dodavatel funguje na trhu již od roku 2007, kdy došlo k liberalizaci odvětví a v dnešní době má desetitisíce odběratelů včetně významných průmyslových podniků, tepláren, nemocnic a úřadů.

 

Velké podniky i domácnosti

Zaměřuje se však i na domácnosti, kterým kromě úspor slibuje i minimální byrokratickou zátěž a předně pomoc s odchodem od stávajícího dodavatele. Stačí na stránkách společnosti vyplnit kontaktní údaje a zaslat nezávaznou objednávku. Objednat si lze jak plyn, tak elektřinu, jejíž částečnou dodávku pokrývá LAMA energy z vlastní produkce nebo výhodnou koupí plynu na energetických burzách.

 

Jednou z hlavních zásad LAMA energy je i transparentnost vůči svým zákazníkům, a tak si můžete být jistí tím, že dostanete férové podmínky a smlouvu bez skrytých poplatků a kliček. Po zaslání objednávky vás kontaktuje zástupce dodavatele, který s vámi probere možné cesty, kde lze na energiích ušetřit a po odsouhlasení podmínek a prověření možností odchodu od stávajícího dodavatele za vás LAMA všechno vyřídí zdarma. S přepisem tak nemáte prakticky žádné problémy.