Teplárna Kyjov přispěla na výstavbu parkourového hřiště

shutterstock 440578960

Na základě dohody o vzájemné spolupráci poskytla Teplárna Kyjov ze skupiny LAMA

městu Kyjov čtvrt milionu korun. Dar od teplárny využije město na pokrytí části nákladů spojených s výstavbou parkourového hřiště v areálu městského stadionu. Nové sportoviště, které bylo dokončeno začátkem července, je jediným parkourovým hřištěm na Hodonínsku.

Dohoda o vzájemné spolupráci byla uzavřena v roce 2015. I s letošním příspěvkem poskytla teplárna městu již 1,5 milionu. „V minulých letech jsme podpořili festival Slovácký rok nebo oslavy 890. výročí města Kyjova. Peníze byly určeny také na zřízení stipendijního fondu pro nadané děti, na podporu mládežnického sportu i kultury ve městě nebo na obnovu kulturního areálu Klub Nětčice,“ připomněl předseda představenstva Teplárny Kyjov Petr Jeník.

 

S LAMOU ušetříte až 13 000 Kč* za 2 roky. Nejlevnější dodavatel elektřiny a plynu! -> Chci přejít k Lamě

 

Možná vás v souvislosti s touto zprávou napadne, co je to vlastně parkour?

Asi jeden z nejmladších sportů, ve kterém jde o eleganci a lehkost pohybu při překonávání překážek. Důležité jsou akrobatické schopnosti, protože parkour obsahuje některé prvky převzaté třeba z gymnastiky, různé přeskoky, salta a flipy. A pokud při nich vypadáte, jako by na vás nepůsobila zemská tíže, pak asi ovládáte umění pohybu – parkour.

Zdroj foto: shutterstock.com