LAMA energy od Nového roku ceny energií nezvýší

Peníze

Zatímco většina dodavatelů energií již oznámila, že od 1. ledna 2019 zdraží energie, LAMA energy od Nového roku ceny elektřiny ani plynu zvyšovat nebude a udrží je na současné příznivé úrovni. Elektřina od hlavních dodavatelů od Nového roku zdražuje v průměru o deset procent, plyn o pět procent.

„Ke zvyšování cen elektřiny ani plynu jsme nepřistoupili. Zároveň ale musím zákazníky upozornit, že do budoucna se mu vzhledem k situaci na trhu také zřejmě nevyhneme. Proto je nyní ideální čas pro ty zákazníky, kteří mají smlouvu na dobu neurčitou, aby si současné příznivé ceny zafixovali. U obou komodit nabízíme výhodné produkty s možností fixace na dva až tři roky,“ informuje Ladislav Pšenčík, obchodní ředitel LAMA energy.

Elektřina zdražuje kvůli růstu jejích cen na energetické burze v Lipsku, kde se obchoduje. V průběhu letošního roku se její cena zvýšila o více než dvě třetiny a podle odhadů expertů dále poroste, minimálně dva roky. Na vině je růst cen emisních povolenek, ekonomická konjunktura a také očekávané vypínání jaderných elektráren v Německu v letech 2020 a 2021. Ceny plynu elektřinu do značné míry kopírují.

 

S LAMOU ušetříte až 13 000 Kč* za 2 roky. Nejlevnější dodavatel elektřiny a plynu! -> Chci přejít k Lamě