Společnost LAMA energy darovala 280000 Kč SOS dětským vesničkám

image005

V úterý 31. 3. předal zástupce české energetické společnosti LAMA energy Pavel Stuchlík darovací šek v hodnotě 280 000 korun národnímu řediteli SOS dětských vesniček Petru Lužnému. Severomoravský distributor elektřiny a plynu tak navazuje na spolupráci, která začala již v roce 2013 a kromě finanční pomoci má i praktickou úroveň.

„I díky podpoře společnosti LAMA energy můžeme ještě v tomto roce zahájit sociálně aktivizační službu v Kuřimi a Prostějově zaměřenou na preventivní práci v rodinách ohrožených odebráním dětí. Prevenci považujeme za klíčovou. V případě odebrání z rodiny se totiž děti s následky, i přes naši snahu, vyrovnávají po celý život,“ říká národní ředitel SOS dětských vesniček Petr Lužný.

Kromě přímé finanční pomoci se společnost LAMA energy snaží i o přímý kontakt s klienty SOS dětských vesniček.  V loňském roce tak mohly menší děti navštívit sídlo LAMA energy v Hradci nad Moravicí na Opavsku. Prohlédly si zde místní zámek i stádo lam, které je poznávacím znamením sídla společnosti. Dalším příkladem je letní praxe studenta střední školy, klienta SOS dětských vesniček, přímo v administrativním centru LAMA energy.

„Při praxi v naší společnosti se student projevil jako velice spolehlivý a pracovitý brigádník připravený na vstup do reálného života. S jeho praxí jsme byli natolik spokojeni, že ji v letošním roce rádi zopakujeme a rovnou nabízíme tuto možnost i dalšímu zájemci,“ říká jednatel a akcionář LAMA ENERGY GROUP Pavel Stuchlík, který šek předával. „I z tohoto důvodu si LAMA energy veškerého úsilí pracovníků SOS dětských vesniček velice váží, cení si vzájemné spolupráce a těší se na další společné projekty,“ dodává.