LAMA energy se stala dodavatelem plynu pro hlavní město Praha

image006

Společnost LAMA energy, člen LAMA ENERGY GROUP, dodává v letošním roce plyn do budov hlavního města Prahy. Mezi objekty, do kterých LAMA ENERGY GROUP dodává plyn, patří sídlo magistrátu nebo technické zázemí Pražského orloje na Staroměstském náměstí.

Do čtrnácti budov, které jsou pod správou Pražského magistrátu, dodává plyn a elektřinu společnost LAMA energy. Mezi místa, kam LAMA dodává energie, patří například budova městské policie v Korunní ulici, Magistrát hlavního města Prahy nebo technické zázemí Orloje na Staroměstském náměstí. „Dodávka energií pro Staroměstský orloj je pro nás cenná reference. Praze dodáváme plyn, který sami těžíme z našich vrtů na jižní Moravě,“ říká tiskový mluvčí LAMA ENERGY GROUP Andrej Čírtek.

LAMA energy se specializuje na dodávky zemního plynu a elektřiny odběratelům ve všech segmentech trhu v České republice. V roce 2007 začala dodávat plyn velkým průmyslovým podnikům v ČR, od roku 2009 dodává plyn i domácnostem a v roce 2011 rozšířila své portfolio i na dodávky elektřiny a expandovala na trh ve Slovenské republice. Mezi odběratele plynu a elektřiny od LAMA energy patří významné průmyslové podniky, teplárny, nemocnice i úřady.

Celkový obrat holdingu LAMA ENERGY GROUP byl v loňském roce, i společně s aktivitami mimo Evropu, 16,4 miliardy korun. Součástí skupiny LAMA je i rychle rostoucí virtuální operátor LAMA mobile s tarifikací po vteřinách již od začátku hovoru.