LAMA energy zlevní před topnou sezónou

image003

Kromě nižších tarifů přidá věrným zákazníkům jednorázové bonusy v řádech tisíců korun

LAMA energy, dodavatel elektřiny a plynu pro více než 50.000 odběrných míst, připravuje nové slevy pro zákazníky v kategorii domácností. Plyn zlevní nejpozději od 1. listopadu 2013, zlevnění elektřiny přijde s odstupem dvou měsíců pravděpodobně od 1. ledna 2014.

„Zatímco RWE zlevnilo po sezóně, my se držíme politiky snížit cenu v okamžiku, kdy to lidé potřebují, tedy před začátkem topné sezóny,“ uvádí tiskový mluvčí LAMA energy Andrej Čírtek a dodává: „Sleva v tarifech je výhoda pro všechny zákazníky na rozdíl od benefitu typu sleva na kotel.“ Přesnou výši zlevnění zatím LAMA energy zvažuje, ale půjde o jednotky procent. „Principem slev je, že chceme odměňovat věrnost,“ vysvětluje Andrej Čírtek. Pokud s LAMA energy zákazník uzavře smlouvu na dobu určitou, má výhodnější cenu. Dalším principem pro stanovení ceny je výše spotřeby, na kterou budou vázány další bonusy. A konečně bude LAMA energy bonifikovat i ty zákazníky, kteří doporučí svého dodavatele známým.

LAMA energy ponechává svým zákazníkům i možnost uzavřít smlouvu na dobu neurčitou, od které se dá kdykoliv odstoupit. Zde je tarif za energii sice nepatrně dražší, ale pokud zákazník zůstane věrný, v bonusech, tedy jednorázových slevách, postupně dosáhne stejných výhod jako zákazník se smlouvou na dobu určitou.

Kromě toho LAMA energy odmění své věrné zákazníky v segmentu domácností jednorázovými finančními bonusy, které se odečtou z ceny energií. „Pokud se sečte sleva tarifů a finanční bonusy, dostanou se někteří zákazníci podle své spotřeby na odstup až přes 15 procent oproti dominantovi,“ upřesňuje Čírtek.

LAMA energy zůstává jediným českým dodavatelem, který část plynu dodává z vlastních zdrojů na území ČR; plyn a ropu těží sesterská firma LAMA GAS & OIL z vrtů u Břeclavi. Zbytek dodávky tvoří komodita zakoupená na volném trhu. LAMA energy v současnosti dodává plyn více než 30688 zákazníkům a elektřinu 25752 zákazníkům.

„Obecně vnímáme trend dalšího poklesu cen energií v ČR. Ten je způsoben nejen vnějšími okolnostmi, ale také tlakem konkurence na českém trhu,“ uvádí Andrej Čírtek.

Tiskový servis LAMA energy a.s.

Kontaktní osoba: Andrej Čírtek, tel. 602 494 208, e-mail: cirtek@lamagroup.cz